Spring til indhold

Kontakt dit lokalområde

Her kan du se, hvem der er lokale kontaktpersoner og fælles-skabere for de enkelte lokalområder. En lokal kontaktperson er valgt af lokalområdet. En fælles-skaber er en kommunal medarbejder, der arbejder med frivillighed og lokaldemokrati.  

Lokalområde

Gislinge

 

Kontaktperson

Anne Katrine Ibsen

aki@akim.dk

Fælles-skaber

Rasmus Damgaard

rasda@holb.dk

Områdets hjemmeside Gislinge  

Lokalområde

Hagested

 

Kontaktperson

Mogens Toftegaard Petersen

mogenst@petersen.mail.dk

Fælles-skaber

Rasmus Damgaard

rasda@holb.dk
Områdets hjemmeside Hagested  

Lokalområde

Holbæk by

 

Kontaktperson

Fællesmail

bestyrelsen@dialogholbaek.dk

Fælles-skaber

Christina Hvalsø Hansen

chrhh@holb.dk

Områdets hjemmeside  Holbæk by   

Lokalområde

Jyderup

 

Kontaktperson

Preben Gajhede

preben.gajhede@mail.dk

Fælles-skaber Christian Fonnesbech-Aagaard cfa@holb.dk
Områdets hjemmeside  Jyderup  

Lokalområde

Knabstrup

 
Kontaktperson Marianne Thuesen
Jan Fjordbak
Stig Bille Iversen
msfthuesen@gmail.com
janfjordbak@gmail.com
sbi42@hotmail.com
Fælles-skaber Christina Hvalsø Hansen (midlertidig kontaktperson) chrhh@holb.dk
Områdets hjemmeside  Knabstrup  

Lokalområde

Kundby

 
Kontaktperson Susanne Knudsen

kundbyinfo@gmail.com

Fælles-skaber Mette Bruun Pedersen mettp@holb.dk
Områdets hjemmeside  Kundby  

Lokalområde

Mørkøv

 
Kontaktgruppen

Henrik Lehmann
Ellen Lundsgaard
Alle i lokalforum

4440henrik@gmail.com
evlundsgaard@gmail.com
morkov.lf@gmail.com

Fælles-skaber Christina Hvalsø Hansen (midlertidig kontaktperson) chrhh@holb.dk
Områdets hjemmeside  Mørkøv  

Lokalområde

Orø

 
Kontaktperson Jens Bloch jens.bloch@hotmail.com 
Fælles-skaber Bente Meehan beme@holb.dk
Områdets hjemmeside  Orø  

Lokalområde

Regstrup

 
Kontaktperson Midlertidig ingen bestyrelse  
Fælles-skaber Mette Bruun Pedersen mettp@holb.dk
Områdets hjemmeside  Regstrup  

Lokalområde

St. Merløse

 
Kontaktperson Jørn Jørgensen
Morten Anderson
Solvej Pedersen
jrnj@outlook.dk
anderson@pc.dk
solvej_pedersen@hotmail.com
Fælles-skaber Bente Meehan beme@holb.dk
Områdets hjemmeside  St. Merløse (ude af drift)  

Lokalområde

Stestrup

 
Kontaktperson Bella Marckmann
Martin Damgaard Lehmann
privatsociologen@gmail.com
martinlehmann@gmail.com
Fælles-skaber Bente Meehan beme@holb.dk
Områdets hjemmeside  Stestrup (Facebook-gruppe, lukket)  

Lokalområde

Svinninge

 
Kontaktperson Har pt. ingen formand svinningelokalforum@gmail.com
Fælles-skaber Pil Hodal pilho@holb.dk 
Områdets hjemmeside  Svinninge  

Lokalområde

Tuse

 
Kontaktpersoner Mads Løvlund Vestergaard loevlund@gmail.com
Fælles-skaber Christian Fonnesbech-Aagaard cfa@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tuse  

Lokalområde

Tølløse

 
Kontaktperson Flemming Sommer flemm.sommer@gmail.com
Fælles-skaber Pil Hodal pilho@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tølløse  

Lokalområde

Tuse Næs

 
Kontaktperson Henning Olsen hwo@kmd.dk
Fælles-skaber Allan Lystrup all@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tuse Næs  

Lokalområde

Ugerløse

 
Kontaktperson Anders Pedersen
Alle i lokalforum

anders.pedersen@live.dk
lokalforum@ugerloese.dk

Fælles-skaber Rasmus Damgaard

rasda@holb.dk

Områdets hjemmeside  Ugerløse  

Lokalområde

Undløse

 
Kontaktperson Lone Hansen lone@regnskabslone.dk
Fælles-skaber Christina Hvalsø Hansen chrhh@holb.dk 
Områdets hjemmeside  Undløse  

Lokalområde

Vipperød

 
Kontaktpersoner Carsten Svensgaard
Søren Nørgaard Meinert
Daniel Brøns
Maria Neess
Kirsten Nordholm

carsten@svensgaard.dk
smeinert@smeinert.dk
pressekontoret@gmail.com
mariakvneess@gmail.com
kirsten@nordholm.dk

Fælles-skaber Allan Lystrup all@holb.dk
Områdets hjemmeside  Vipperød  

 



Feedback

Sidst opdateret

03.06.2019

Ansvarlig redaktør

Jens Albagaard

Kontakt en fælles-skaber

Fælles-skaberne er kommunale medarbejdere med særlig viden om frivillighed og lokal udvikling.

Ønsker du sparring eller hjælp fra en fælles-skaber, så find ham eller hende i oversigten: 

 

Kontakt fælles-skaberne

Book en politiker

Holbæk Byråd

Ønsker du at få en eller flere politikere fra kommunalbestyrelsen i tale, så kan du booke dem til et møde. Der er to måder at gøre det på: Enten tager du direkte kontakt til politikeren, eller også får du hjælp af en fælles-skaber til at finde den helt rigtige politiker.

 

Kontakt en politiker direkte

 

Få hjælp af en fælles-skaber