Spring til indhold

Kandidater ved kommunalvalget 2021

Her kan du se hvilke kandidater, du kan stemme på til kommunalvalget i 2021.
Luk alle
Åben alle

Opstillingsform: Sideordnet
Christina Krzyrosiak Hansen, Holbæk
Christina Hvass Hansen, Regstrup
Ole Brockdorff, Holbæk
Signe Nina Egholm, Holbæk
Derya Tamer, Holbæk
Charlotte Nielsen, Holbæk
Ole Hansen, Tølløse
Mogens Justesen, Jyderup
Lars Qvist, Svinninge
Susanne Utoft, Svinninge
Jens Kristiansen, Tuse
Kim Lind Larsen, Holbæk
Jarl Falk Sabroe, Tuse
Kristian Sandgaard Timmermann, Kundby
Henrik Mosbæk, Holbæk
Eva Anker Lund, Holbæk
Lars Thaarbøl, Holbæk
Karina Lyneborg, Tølløse
Kanga Kandasamy, Vipperød
Frederik Larsson, Ugerløse
Tom Burgaard Madsen, Holbæk
Mads Lisby, Tuse
Sif Thomsen, Holbæk
Stine Ravn Nielsen, Gislinge

Opstillingsform: Sideordnet
Emrah Tuncer, Holbæk
Solvej Pedersen, St. Merløse
Casper Larsen, Skamstrup
Felix Dalker, Holbæk
Jens Klokhøj, Holbæk
Jasper Viltoft, Holbæk
Lisbeth Hanghøj Kristensen, Tuse
Belinda Jurlander, Ny Hagested
Maria Jeyananthan, Hagested
Johan G. Karstoft, Bukkerup
Bent Brandt, Holbæk

Opstillingsform: Sideordnet
Michael Suhr, Holbæk
Stampe Duus, Jyderup
Anders Thiesen, Holbæk
Ane-Jette Jacobsen, Holbæk
Martin Kristiansen, Holbæk
Kurt Næsted, Holbæk
Thomas Christophersen, Knabstrup
Gitte Hyldig, Holbæk
Jens Falkesen, Udby
John Hvass, Søstrup
Jørgen Wegeberg, Holbæk
Kim Aarenstrup, Kundby

Opstillingsform: Sideordnet
Thorsten Larsen-Seul
Stig Mogensen
Christian Lykke
Ricky Petersen

Opstillingsform: Partiliste
1. Bente Röttig, Tjebberup 
2. Jakob Villadsen, Holbæk
3. Jesper Hartøft, Holbæk
4. Line Høgh Sørensen, Holbæk
5. Morten Holme, Søndersted
6. Jens Bloch, Orø
7. Stine Ellegaard, Gislinge

Opstillingsform: Sideordnet
Ann-Louise Petersen
Flemming Sørensen
Frederik Grünfeld
Jacob van Dijk
Nico Sparboom
Thomas Heimark
Viktor Kronkvist Thomsen

Opstillingsform: Sideordnet
Steen Klink, Jyderup
John Harpøth, St. Merløse
Brian Schäffer, Mørkøv
Helle Schwaner Zarp, Holbæk
Kim Malmberg Hansen, Holbæk
Andreas Bering, Tølløse
Auli Romanow, Jyderup
Henrik Bianchy, Orø
Anette Kildentoft, Undløse

Opstillingsform: Sideordnet
Camilla Hove Lund, Gislinge
Rasmus Brandstrup Larsen, Holbæk
Karina Helmer, Ugerløse
Steffen Kisselhegn, Jyderup
Christian Ahlefeldt-Laurvig, Vipperød
Freja Hove Andersen, Gislinge
Carsten Andersen, Holbæk
Søren Stavnskær, Kundby
Mikael Vester, Holbæk
Karin Dahl, Vipperød
Charlotte Bay Simonsen, Holbæk
Søren Harboe Rasmussen, Mørkøv
Michael Olander Rasmussen, Holbæk
Bent Løvschal, Holbæk
Morten Løvschall, Holbæk
Ove Madsen, Holbæk
Daniel Krell, Undløse
Jan Arild Nielsen, Holbæk
Nils Ulrik Bagge, Jyderup
Claus Kolling, Vipperød
Jørn Christensen, Kundby

Opstillingsform: Partiliste
1. Karen Thestrup Clausen, Skamstrup
2. Gitte Juhl, Holbæk
3. Jørgen S. Søndergaard, Smidstrup
4. Thor Blauner, Kundby
5. Birgit Jensen Hamming, St. Merløse
6. Leif Juhl, Holbæk
7. Lasse Skaarup Bertelsen, Mørkøv
8. Jesper Reimer Gebauer, Holbæk
9. Finn Erik Larsen, Vipperød
10. Jens Jakob Albers, St. Merløse
11. Allan Nielsen, Holbæk
12. Gert Hansen, Vipperød

Socialdemokratiet og Dansk Folkeparti (VF1 - AO)

A Socialdemokratiet

O Dansk Folkeparti


Radikale Venstre og Det Konservative Folkeparti (VF2 - BC)

B Radikale Venstre

C Det Konservative Folkeparti

 

Nye Borgerlige og Liberal Alliance (VF3 - DI)

D Nye borgerlige

I Liberal Alliance   

 

SF -Socialistisk Folkeparti og Enhedslisten – De Rød-Grønne (VF4 - FØ)

F SF- Socialistisk Folkeparti

Ø Enhedslisten – De Rød-Grønne



Feedback

Sidst opdateret

06.10.2021

Ansvarlig redaktør

Karen Breiner