Spring til indhold

Kontakt dit lokalområde

Her kan du se, hvem der er lokale kontaktpersoner og fælles-skabere for de enkelte lokalområder. En lokal kontaktperson er valgt af lokalområdet. En fælles-skaber er en kommunal medarbejder, der arbejder med frivillighed og lokaldemokrati.  

Lokalområde

Gislinge

 

Kontaktperson

Claus Petersen

petersenclaus@live.dk

Fælles-skaber

Stig Kongsfelt

stkon@holb.dk

Områdets hjemmeside Gislinge  

Lokalområde

Hagested

 

Kontaktperson

Mogens Toftegaard Petersen

mogenst@petersen.mail.dk

Fælles-skaber

Stig Kongsfelt

stkon@holb.dk
Områdets hjemmeside Hagested  

Lokalområde

Holbæk by

 

Kontaktperson

Fællesmail

bestyrelsen@lofho.dk

Fælles-skaber

Christina Hvalsø Hansen

chrhh@holb.dk

Områdets hjemmeside  Holbæk by   

Lokalområde

Jyderup

 

Kontaktperson

Preben Gajhede

preben.gajhede@mail.dk

Fælles-skaber Christian Fonnesbech-Aagaard cfa@holb.dk
Områdets hjemmeside  Jyderup  

Lokalområde

Knabstrup

 
Kontaktperson Marianne Thuesen
Jan Fjordbak
Stig Bille Iversen
msfthuesen@gmail.com
janfjordbak@gmail.com
sbi42@hotmail.com
Fælles-skaber Mads Sorento madso@holb.dk
Områdets hjemmeside  Knabstrup  

Lokalområde

Kundby

 
Kontaktperson Susanne Knudsen

kundbyinfo@gmail.com

Fælles-skaber David Bækgaard-Jakobsen davb@holb.dk
Områdets hjemmeside  Kundby  

Lokalområde

Mørkøv

 
Kontaktgruppen

Ellen Lundsgaard
Niels Frimann
Henrik Lehmann
Alle i lokalforum

evlundsgaard@gmail.com
ln@gmail.com
4440henrik@gmail.com
morkov.lf@gmail.com

Fælles-skaber Kim Bille Olsen kiols@holb.dk
Områdets hjemmeside  Mørkøv  

Lokalområde

Orø

 
Kontaktperson Jens Bloch jens.bloch@hotmail.com 
Fælles-skaber Mads Sorento madso@holb.dk
Områdets hjemmeside  Orø  

Lokalområde

Regstrup

 
Kontaktperson

Jimmy Singerholm
Anni Olsen

jimmysingerholm@gmail.com
anni@kyril.dk
Fælles-skaber David Bækgaard-Jakobsen davb@holb.dk
Områdets hjemmeside  Regstrup  

Lokalområde

St. Merløse

 
Kontaktperson Pia Lidsmoes
Morten Anderson
Solvej Pedersen
hhl@vip.cybercity.dk
anderson@pc.dk
solvej_pedersen@hotmail.com
Fælles-skaber Mads Sorento madso@holb.dk
Områdets hjemmeside  St. Merløse  

Lokalområde

Stestrup

 
Kontaktperson Bella Marckmann
Martin Damgaard Lehmann
privatsociologen@gmail.com
martinlehmann@gmail.com
Fælles-skaber Kim Bille Olsen kiols@holb.dk
Områdets hjemmeside  Stestrup (Lukket Facebook-gruppe)  

Lokalområde

Svinninge

 
Kontaktperson Har pt. ingen formand svinningelokalforum@gmail.com
Fælles-skaber Anders Sejerøe ands@holb.dk 
Områdets hjemmeside  Svinninge  

Lokalområde

Tuse

 
Kontaktpersoner Mads Løvlund Vestergaard loevlund@gmail.com
Fælles-skaber Christian Fonnesbech-Aagaard cfa@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tuse  

Lokalområde

Tølløse

 
Kontaktperson Flemming Sommer flemm.sommer@gmail.com
Fælles-skaber Anders Sejerøe ands@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tølløse  

Lokalområde

Tuse Næs

 
Kontaktperson Henning Olsen hwo@kmd.dk
Fælles-skaber Allan Lystrup all@holb.dk
Områdets hjemmeside  Tuse Næs  

Lokalområde

Ugerløse

 
Kontaktperson Anders Rasmussen
Alle i lokalforum

formand@ugerloese.dk
lokalforum@ugerloese.dk

Fælles-skaber Stig Kongsfelt

stkon@holb.dk

Områdets hjemmeside  Ugerløse  

Lokalområde

Undløse

 
Kontaktperson Lone Hansen lone@regnskabslone.dk
Fælles-skaber Christina Hvalsø Hansen chrhh@holb.dk 
Områdets hjemmeside  Undløse  

Lokalområde

Vipperød

 
Kontaktpersoner Carsten Svensgaard
Søren Nørgaard Meinert
Daniel Brøns
Maria Neess
Kirsten Nordholm

carsten@svensgaard.dk
smeinert@smeinert.dk
pressekontoret@gmail.com
mariakvneess@gmail.com
kirsten@nordholm.dk

Fælles-skaber Allan Lystrup all@holb.dk
Områdets hjemmeside  Vipperød  

 



Feedback

Sidst opdateret

15.09.2020

Ansvarlig redaktør

Jens Albagaard

Kontakt en fælles-skaber

Fælles-skaberne er kommunale medarbejdere med særlig viden om frivillighed og lokal udvikling.

Ønsker du sparring eller hjælp fra en fælles-skaber, så find ham eller hende i oversigten: 

Kontakt fælles-skaberne

Book en politiker

Holbæk Byråd

Ønsker du at få en eller flere politikere fra kommunalbestyrelsen i tale, så kan du booke dem til et møde. Der er to måder at gøre det på: Enten tager du direkte kontakt til politikeren, eller også får du hjælp af en fælles-skaber til at finde den helt rigtige politiker.

Kontakt en politiker direkte

Få hjælp af en fælles-skaber